A bőrnek soha nem elég... Még ha elégedett is vagy a nappali arckrémmel, akkor is ideje továbblépni a bőrápolásban. Ne vonjon meg a bőrtől egy kis éjszakai kényeztetést (sem). A kifejezetten éjszakai krémekben teljesen más hatóanyag van, mint a nappali készítményekben. A bőrt esetlegesen megterhelő fényvédő faktorra és az optikailag kisimító mikrorészecskékre például alvás közben egészen biztosan nincs szükség.
Az éjszakai krémek hatóanyag-koncentrációját a bőr bioritmusához igazították, melyről a szakemberek egyre több tanulmányt jelentetnek meg. Az egyik ezek közül például azt állítja, hogy a bőr a pihentető alvás közben tökéletesebb regenerálódásra képes. Ennek megfelelően a javító- és feszesítőanyagok ilyenkor sokkal hatásosabbak. A legújabb ismeretek szerint még a bőr védekezőrendszere is stabilabbá válik a nyugalmi időszakban. Hogy célzottan hassanak, a modern éjszakai krémek magas koncentrációjú hatóanyagokkal dolgoznak.
Ha tehát megfelelően szeretnénk ápolni, akkor nappal figyeljünk oda a nedvesség és a védő vitaminok pótlására, hogy megvédjük a bőrt a szabad gyököktől. Este ezzel szemben részesítsük előnyben a regeneráló és feszesítő hatóanyagokat tartalmazó kencéket.
Javítómesterek
25 éves kor után a sejtjek megújulásához elkél egy kis segítség. A javító hatóanyagokat tartalmazó éjszakai krémek regenerálják a nappali sejtroncsolódásokat, segítik a káros salakanyagok elszállítását, ezzel előzik meg a bőr korai öregedését. Mindeközben a krém magas koncentrációjú hatóanyag-kombinációja szépségkúrává változtatja az alvást: fitoflavonok (növényi ösztrogén) aktiválják a bőrmegújulást, ceramidok és panthenol simítja a bőr felszínét, B3-, B5-, E- és C-vitaminból álló koktél támogatja az új sejtek képződését, a tengerből kivont hatóanyagok pedig nagyobb feszességet biztosítanak.
Éjszakai ránctalanítók
Akinek hatékony segítségre van szüksége a ráncok ellen, annak az új ránctalanító éjszakai krémek egyikét kellene kipróbálnia. Ezek ugyanis az építő, simító és energia-megőrző hatóanyagokon kívül retinolt (A-vitamint) is tartalmaznak. A retinol jelentősen felgyorsítja a sejtosztódást, így belülről párnázza ki a bőrt. Rendszeres krémhasználat mellett már pár hét után láthatóan csökken a ráncok mélysége. És hogy miért az éjszakai krémekben van retinol? Mert az A-vitamin megnöveli a bőr fényérzékenységét.
Extra tipp: kössük össze a krémezést egy kellemes arcmasszázzsal. Ezzel javíthatjuk a bőr vérellátottságát, és serkenthetjük a bőr anyagcseréjét.
Bőrsimítók
A környezet káros hatásai és a stressz könnyen kibillenthetik egyensúlyából a bőrt, amely gyakran idegességi foltokkal, kiszáradással és feszítő érzéssel reagál. Ilyenkor segítenek a speciális nyugtató éjszakai krémek. Használatukkal a bőr visszanyeri egyensúlyát, és megerősödik ellenálló képessége. Ezenkívül például az algakivonat vagy a hyaluron savak visszaadják elvesztett nedvességtartalmát, a búzacsíra-kivonat segíti a káros anyagok lebomlását, a kiegészítőként hozzáadott magnézium, termálplankton, rózsa-, pünkösdirózsa-, fürtöskekivonat pedig ellazítja és nyugtatja a bőrt. A puhító alapanyagok, mint a mandulaolaj vagy a sheavaj, újra bársonyossá teszik a bőrt.
Sima sikerek
Reggelente duzzadt szemek, ráncok... Az élesztőkivonat hatékony lehet nyirokduzzanat esetén, az algák pedig értékes nedvességmegőrzőként funkcionálnak, és megelőzik a kacsintóráncok kialakulását. A borostyán fixálja a kontúrokat, a fehérnyír erősíti a bőr védőrétegét.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Éjjeli gondolatok - Elalvási tippek
Néha apróságokon múlik az alvás és az ébrenlét: egy falat étel, néhány korty ital, vagy egyszerűen a szobahőmérséklet. Ezért:
– Ne bújjunk éhesen az ágyba. Inkább együnk lefekvés előtt fehérjedús, alacsony kalóriatartalmú ételt (pl. joghurtot), ami nyugtatja az idegeket.
– Kapcsoljuk ki az elektromos berendezéseket. Legalább 2 méterre legyen az ágytól a mobiltelefon, a televízió, a rádió. A test közelében lévő elektromos kábelek gyengítik a melatonin (az alvásért felelős hormonok) áramlását.
– Alkohol helyett igyunk tejet. Aki nem szereti a meleg, mézes tejet, az igyon fahéjas, gyömbéres, édesgyökeres vagy kardamomos jógiteát (bioboltokban kaphatók elalvást segítő, nyugtató teák).
– Gondoskodjunk melegről a láb, és hidegről az orr számára. Nagymamáink alvási rítusai ma is érvényesek. A fagyos láb ellen hasznos a gyapjúzokni és a meleg vizes flakon. A szoba hőmérséklete pedig maradjon 18 fok alatt.
|