Akár diszkóba megyünk, akár esküvőre, vagy csak suliba, dolgozni a smink, a frizura és a tökéletes szerkó mellett az ápolt körmök is elengedhetetlenek. Sokunknak a saját körmei azonban távol állnak a széptől, mindegy mennyit manikűröztetjük.
Egyre népszerűbbek a zselés "épített" körmök |
Erre a problémára nyújtanak tökéletes megoldást a műkörmök, amik a ’90-es évek elején jöttek divatba és azóta is hódítanak. A kezdetek óta a műkörmök rengeteget fejlődtek, sokféléből választhatunk, amikről nem ordít már kilométerekről, hogy nem valódiak. Attól függően, hogy mennyi pénzünk és időnk van a műkörmeinkre, ma már választhatunk akril, zselés és porcelán variációkból, valamint selyem és üvegszálas bevonással dobhatjuk fel körmeinket.
Rajtunk múlik, melyik megoldást választjuk |
Az akril körmök a legnépszerűbbek és egyben a legtartósabbak. Ezeknek a körmöknek a feltételekor először lereszelik a körmöket és ezekre ragasztják rá a mű véget. A következő lépésben a műkörmök akril fedőréteget kapnak, amit a körömágytól kezdenek el felvinni a műköröm végéig. A megszáradt akrilréteg úgy néz ki, mintha műanyag lenne és ekkor lehet elkezdeni formázni, fényesíteni. Mivel ennek az eljárásnak a során a saját körmeinkre egy művég kerül, amit még egy réteggel is bevonnak az akril körmök sokkal vastagabbak és masszívabbak, mint a saját körmeink. Bár az akril körmök viszonylag nehezen törnek, érdemes megjegyezni, hogy az illatuk bizony sokak számára nem kellemes.
A porcelánkörmök hasonlóak az akril körmökhöz, azzal a különbséggel, hogy ezek üvegszerű anyagból készülnek. Mivel az alapanyaguk sokkal törékenyebb, mint az akril, a porcelánkörmök sokkal könnyebben törnek. Emellett az áruk is magasabb, mint az akril körmöké.
Minden minta kivitelezhető... |
A zselés körmök szintén nagy népszerűségnek örvendenek az ápolt körömökre vágyó hölgyek körében. Az ilyen körmök sokkal természetesebb benyomást keltenek, mint az akrilosak és kevésbé robosztusak. A zselés körmök készítésekor a zselét rétegenként viszik fel a körömre, melyeket tippel vagy sablonnal hosszabbítottak meg. Ma már léteznek olyan zselék is, amik UV fényre kötnek meg. Az akrillal ellentétben már maga a zselé is színezett lehet, és ezért nem feltétlenül van szükség lakkozásra. Bár a zselés körmök sokkal természetesebbek, mint az akrilosok, az áruk sokkal borsosabb és ez bizony sokakat elriaszthat a használatuktól.
Bár a műkörmök nagyon népszerűek, vannak akik idegenkednek tőlük és inkább selyem vagy üvegszálas bevonással teszik szebbé a körmeiket. Ez a két eljárás egyaránt erősíti a körmöket és a legszembetűnőbb különbség az köztük, hogy a selyem bevonat simább benyomást kelt, ami viszont nem látszik, ha kilakkozzuk a körmeinket.
|