Milyen bőrtípusba tartozok?
Alapvetően ötféle bőrtípusról beszélhetünk: normál, zsíros, száraz, kombinált és érzékeny. Mielőtt kiválasztanánk arcápoló szereinket, kozmetikumainkat, nem árt ha tisztában vagyunk vele, melyik bőrtípusba tartozunk. Íme, hogyan tehetjük ezt meg:
Normál bőr:
A bőr textúrája egyenletes, kis pórusokkal.
Ez a bőrtípus kiegyensúlyozott zsír és vízháztartással rendelkezik: sima, bársonyos tapintású, ragyogó. Szépségét rendszeres tisztítással, tonizálással és hidratálással óvhatjuk meg.
Kezelés előtt határozzuk meg a tipust... |
Zsíros bőr:
A faggyúmirigyek túlzott működésének köszönhetően az orr, a homlok és az áll környéke különösen zsíros, csillogó. A pórusok tágak, aminek a következtében miteszerek, pattanások képződnek.
A zsíros bőrnek alapos tisztításra van szüksége, de vigyázni kell, mert a túlzott tisztítás még több faggyú termelésére ösztönzi a faggyúmirigyeket. Tonikkal akár nap közben is áttörölhetjük a bőrt, ha úgy érezzük, hogy az túlságosan zsírosodik.
Száraz bőr:
Ez az a bőrtípus, ahol az alacsony faggyútermelés alacsony nedvességtartalommal párosul. Sokkal könnyebben hámlik, sérül mint a többi bőrtípus, és sokkal hamarabb is ráncosodik.
Kerüljük az olyan arctisztító termékek használatát, melyek szárítják a bőrt, továbbá tartózkodjunk a naptól és a légkondicionálótól is.
A napi tisztítás és hidratálás mellett hetente egyszer használjunk bőrradírt is, hogy eltávolítsuk a bőr mattságát okozó elhalt hámsejteket.
Megfelelő krémmel ápoljuk... |
Kombinált bőr:
Ez a leggyakoribb bőrtípus, az orcák általában szárazak, míg az arc középső része zsíros. A homlokra, orra és állra jellemzőek a tág pórusok, melyeken miteszerek, pattanások keletkezhetnek.
Tisztításkor, hidratáláskor ügyeljünk rá, hogy az arc megfelelő részeire a megfelelő termékeket használjuk.
Érzékeny bőr:
Ez a bőrtípus a külső és belső változásokra is reagál. Lehet zsíros és száraz is, és a legtöbb kozmetikai termék nem használható rá. Gyakran apró foltok, illetve megpattant vénák látszanak rajta. Amellett, hogy a bőr sokszor piros, kellemetlen viszketést is észlelhetünk.
Súlyosabb esetekben feltétlenül bőrgyógyászhoz kell fordulni, de ha ennyire nem súlyos a helyzet akkor is körültekintő, lehetőleg természetes alapanyagokból készült termékeket használjunk.
|